UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Rower Specialized Sequoia Elite (2018)

Email
Rower Specialized Sequoia Elite (2018)
Cena sprzedaży brutto: 8499,00 zł
Kwota rabatu:
Szczegóły produktu

Jeżeli nie możesz się zdecydować ani na "tradycyjną" szosówkę, ani na rower stricte trekkingowy, wiedz, że nie jesteś sam. Na szczęście na scenę wkracza Sequoia Elite, łącząc najlepsze cechy tych dwóch kategorii w spójną całość. Ma wszystko, co niezbędne by ruszyć w trasę nie oglądając się za siebie.

Droga do przygody w siodle Sequoia zaczyna się od ramy, zbudowanej z rur ze stali Premium Cr-Mo. Materiał ten znany jest z korzystnego stosunku wytrzymałości do masy i znakomitej jakości jazdy. Poszliśmy o krok do przodu, dobierając rury indywidualnie do każdego rozmiaru ramy, aby zapewnić każdemu użytkownikowi takie same wrażenia z jazdy.

Oczywiście materiał to tylko część układanki, której niezbędnym elementem jest geometria Adventure. Jej wyjątkowość polega na połączeniu cech tradycyjnej szosówki z charakterystyką typowego roweru trekkingowego. Duży rozstaw osi i nisko osadzony suport zapewniają pełną kontrolę, a dolne rury tylnego trójkąta i odpowiedni kąt łączenia rur efektywną i szybką jazdę, zarówno na lekko, jak z pełnymi sakwami.

Nie zapomnieliśmy również o drobniejszych szczegółach, takich jak uchwyty na bidon, błotniki i bagażniki. Osprzęt został wybrany głównie pod kątem niezawodności i obejmuje karbonowy widelec, Shimano 105 z manetkami RS505, mocne hydrauliczne hamulce tarczowe oraz ręcznie składane koła Hayfield z szerokimi oponami 2Bliss Ready.

Rama Sequoia wykonana jest z dobranych do rozmiaru rur ze stali Premium Cr-Mo. Dzięki temu jest mocna, lekka i umożliwia równie efektywną jazdę w każdym z oferowanych rozmiarów. W filozofię modelu świetnie wpisuje się również geometria Adventure, dająca tę samą pewność jazdy na równej i wyboistej nawierzchni. I wreszcie to, bez czego trudno sobie wyobrazić rower poszukiwacza przygód - zintegrowane z ramą uchwyty na błotniki i bagażniki.

Muskularny widelec z włókna węglowego FACT wygładzi każdą drogę, a gdybyś przypadkiem zapuścił się dalej niż planowałeś, docenisz dodatkowy uchwyt na bidon na jednej z goleni.

Sawtooth to opona dla poszukiwaczy przygód, która poradzi sobie na każdej nawierzchni i wytrzyma trudy odkrywania nowych terenów. Bieżnik o ostrych krawędziach wgryza się w teren, a oplot Endurant wzmacnia ściany boczne zwiększając ochronę i umożliwiając transport ciężkiego bagażu.

RAMA: Premium Cr-Mo size-specific tubing, internal light cable routing, Adventure Geometry, flat disc mount, fender/rack mounts

WIDELEC: Specialized FACT carbon, tapered, internal light cable routing, flat mount disc, water bottle/rack/fender mounts

PRZEDNIA PIASTA: Front Hub, anodized

TYLNA PIASTA: Hayfield rear hub, anodized

SZPRYCHY: Stainless, 14g

OBRĘCZE: 700C disc, 15mm rim depth, 25mm internal width, w/ valve cover, 32h

DĘTKI: Standard, Presta valve

PRZEDNIA OPONA: Specialized Adventure Gear Sawtooth, 2Bliss Ready, 700x42mm

TYLNA OPONA: Specialized Adventure Gear Sawtooth, 2Bliss Ready, 700x42mm

MECHANIZM KORBOWY: FSA Gossamer Pro

WIEŃCE: 48/32T

SUPORT: 68mm, BSA

MANETKI: Shimano RS505, flat mount

PRZEDNIA PRZERZUTKA: Shimano 105, clamp-on

TYLNA PRZERZUTKA: Shimano 105, GS cage, 11-speed

KASETA: Sunrace, 11-speed, 11-36t

ŁAŃCUCH: KMC X11, 11-speed w/ Missing Link™

PRZEDNI HAMULEC: Shimano RS505, hydraulic disc

TYLNY HAMULEC: Shimano RS505, hydraulic disc

KIEROWNICA: Specialized Adventure Gear Hover

OWIJKA: Anza canvas tape

MOSTEK: Specialized, 3D forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise

SIODŁO: Anza, hollow Cr-Mo rails, aluminum bumper

SZTYCA: Alloy, 2-bolt, 25mm offset, 27.2mm

ZACISK SZTYCY: Specialized, alloy, 29.8mm

PEDAŁY: Nylon